تانکر گالوانیزه

تانکر گالوانیزه چیست ؟

در این بخش میخواهیم در رابطه با تانکر گالوانیزه آب صحبت کنیم.

در رابطه با انواع مخازن گالوانیزه آب صحبت خواهیم کرد و ویژگی هر یک از این مخازن را به شما توضیح خواهیم داد.

به کاربرد این مخازن در جاهای مختلف خواهیم پرداخت.

پس اگر قصد خرید این دسته از مخازن را دارید حتما این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

در این صفحه به شما نوحه ساخت تانکر گالوانیزه و نکات مهم در موقع خرید را به طور کلمل توضیح خواهیم داد.

 

معرفی تانکر آب گالوانیزه

مخازن گالوانیزه آب به عنوان یکی از مخازن مهم در ذخیره سازی و نگهداری مواد و محصولات صنعتی میباشد. مخازن گالوانیزه به دلیل ماهیت سخت فلز مخصوصا فلزاتی مثل آهن ، صنعتی تر بوده و از گذشته تا به امروز بسیار پرکاربرد بوده اند. امروزه برای ذخیره سازی آب در کارخانجات، کارگاه ها، برج ها ، منازل مسکونی کوچک و بزرک ، ویلاها ، مراکز تفریحی و گردشگری  از مخازن فلزی استفاده می شود و بهترین گزینه برای ذخیره آب آشامیدنی و مصرفی مخزن گالوانیزه می باشد. اما چرا این مخزن همواره در میان خریداران از محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده است؟

در مخازن گالوانیزه در واقع از ورق های فولادی که سطح آن توسط فلز روی پوشانده شده است استفاده می شود و به همین دلیل قیمت بسیار مناسبی دارد از طرفی این مخزن دارای استحکام بالایی بوده و در برابر ضربات شدید و برخورد با اجسام تیز بسیار مقاوم میباشد همچنین از دیگر مزیت هایی که مخزن گالوانیزهِ نسبت به سایر مخازن فولادی دیگر دارد خاصیت زنگ ناپذیری آن می باشد.

انواع تانکر گالوانیزه آب

مخازن گالوانیزه انواع و اشکال مختلفی دارد که هر کدام متناسب با فضای قرار گیری و نوع کاربری انها ساخته و تولید میشود.

مخازن گالوانیزه انواع مختلفی دارد نظیر منبع گالوانیزه هوایی ، منبع گالوانیزه زمینی ، منبع گالوانیزه ماشینی ، منبع گالوانیزه چرخدار و …

هر کدام از این مخازن مناسب کاربری خاص خودش میباشد که متناسب با نیاز مشتریان تولید میگرددو

اشکال این مخازن بصورت متفاوتی میباشد بطور مثال در منبع گالوانیزه زمینی این مخازن قابل ساخت در اشکال استوانه افقی ، استوانه عمودی ، مکعب مستطیل ، بیضی ، مخروطی و … میباشد.

مشخصات تانکر گالوانیزه آب

مخازن گالوانیزه دارای مشخصه های متفاوت بر اساس شکل ظاهری و نوع کاربری آنها میباشند.

عموما این مخازن در اشکال استوانه ای افقی ساخته میشوند که دارای اجزایی نظیر پایه ، درب منهول ، بوشن های وروردی و خروجی ، بوشن سرریز و تخلیه هستند.

همچنین اجزایی نظیر نردبان داخل و خارج مخزن ، درب فلنچی ، بوشن های فلنچی و خیلی موارد دیگر بصورت سفارشی قابل اجرا بر روی مخازن استوانه ای هستند.

اصلی ترین مشخصه ها در مخازن گالوانیزه نوع مخزن گالوانیزه ، شکل مخزن گالوانیزه ، نوع ورق ، ضخامت ورق گالوانیزه و نوع پایه ها  هستند که تاثیر مستقیمی بر روی قیمت مخزن گالوانیزه دارند.

تانکر گالوانیزه آب

خرید تانکر گالوانیزه آب

نوبت به این میرسد که به بحث اصلی یعنی خرید تانکر آب گالوانیزه بپردازیم.

در این بخش میخواهیم در رابطه با نکته های اصلی در زمان خرید این دسته از مخازن بپردازیم.

و به شما بگوییم چه عواملی بر روی قیمت تانکر گالوانیزه آب تاثیر مستقیم دارند.

نکات مهم در زمان خرید منبع گالوانیزه

اصلی ترین و مهم ترین نکته در زمان خرید یک مخزن گالوانیزه نوع ورق گالوانیزه و ضخامت آن میباشد.

امروزه علاوه بر ورق های گالوانیزه ، نوع دیگری از ورق های گالوانیزه نیز وجود دارد که به آن ورق گالوانیزه روکش دار یا گرم نیز گفته میشود.

این نوع از ورق ها همان ورق سیاه میباشند با روکش های قلعی که به صورت گالوانیزه در آمده اند.

اما از لحاظ عمری تفاوت آنچنانی با ورق های گالوانیزه سرد ندارند ولی قیمت مناتسبتری دارند.

افزایش ضخامت ورق مخازن گالوانیزه بر اساس ظرفیت و نوع کاربری و شکل ظاهری مخزن میباشد که توسط سازنده تعیین میگردد که این افزایش باعث افزایش وزن مخزن و قیمت مخزن میشود.اما باعث افزایش استحکام و طول عمر مخزن نیز میگردد.

 

قیمت تانکر گالوانیزه آب

نوبت به بحث اصلی و پایه ای در زمان خرید منبع گالوانیزه میرسد یعنی قیمت تانکر گالوانیزه آب که جزو مهم ترین قسمت برای خریداران این دسته از مخازن میباشد.

قیمت این دسته از مخازن نسبت به مخازن استیل بسیار مناسبتر میباشد و همچنین کارایی لازم را همانند مخازن استیل نیز دارا هستند و از گذشته تا به امروز جزو مخازن پرکاربرد در مصارف خانگی ، کارگاهیی و صنعتی بوده اند.

اما نحوه محاسبه قیمت مخزن گالوانیزه به چه صورت میباشد.

اصلی ترین مشخصه در قیمت منبع گالوانیزه آب ضخامت ورق مخزن میباشد.زیرا ضخامت مخزن نسبت مستقیم با وزن مخزن دارد و افزایش ضخامت باعث افزایش وزن تانکر و در نتیجه باعث افزایش قیمت میگردد.

بعد از ضخامت عواملی نظیر نوع مخزن ، محل ساخت ، تجهیزات جانبی بر روی قیمت مخزن نیز تاثیر گذار هستند.

تانکر گالوانیزه

تفاوت مخزن آب گالوانیزه با مخزن گازوییل در چیست ؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای خرید یک مخزن آب به جایی مراجعه کرده باشید و سازنده یا فروشنده به شما مخازنی با ورق گالوانیزه را پیشنهاد داده باشد اما چرا مخازن گالوانیزه برای ذخیره آب مناسب میباشد و مخازن ورق سیاه مناسب آب نیست ؟

دلیل اصلی آن ضد زنگ بودن مخازن گالوانیزه میباشد که همین امر موجب گردیده تا این مخازن نسبت به مخازنی که با ورق سیاه هستند گزینه مناسبتری برای ذخیره آب باشند پس دلیل اصلی استفاده از مخازن گالوانیزه برای ذخیره آب چه آشامیدنی چه مصرفی ضر زنگ بودن این مخازن در برابر آب میباشد.

البته باید این نکته را هم بگوییم که مخازن گالوانیزه به دلیل خاصیت ضد زنگی که دارند در برابر آّب نسبت به مخازن آهنی یا همان ورق سیاه قیمت بالاتری دارند هر چند نسبت به مخازن استیل بسیار قیمت پایینتری دارند و گزینه مناسبتری برای ذخیره آب هستند.

علاوه بر خاصیت ضد زنگ بودن تانکر های گالوانیزه از نظر ظاهری هم با مخازن ورق سیاه متفاوت هستند معمولا مخازن گالوانیزه را به نام دیگری یعنی مخازن ورق سفید نیز میشناسند که دلیل آن سفید و براق بودن ورق این مخازن میباشد اما مخازن ورق سیاه همانطور که از اسمشون هم مشخص هستش دارای رنگ مشکی بر روی خود هستند که معمولا بعد از ساخت این مخازن روی جداره بیرونی این مخازن که ارتباط مستقیم با عوامل محیطی را دارد با ضد زنگ میپوشانند.

اینها برخی از تفاوت های اصلی مخازن گالوانیزه یا همان ورق سفید با مخازن ورق سیاه بودند که در ادامه به توضیحات بیشتر در رابطه با مخازن گالوانیزه خواهیم پرداخت.

راه های ارتباطی با تانکر سازی فراهانی

شما سروران گرامی جهت خرید ، مشاوره و استعلام قیمت انواع مخازن فلزی ، مخازن آب پلی اتیلن و سیلوی سیمان میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ساعات کاری در تماس باشید.

09124251334 فراهانی

02133856545 دفتر فروش

نمونه کارهای تانکر های گالوانیزه