مخزن آب پلی اتیلن

تانکر آب پلاستیکی یا پلی اتیلن

در این بخش میخواهیم در رابطه با انواع تانکر آب پلاستیکی صحبت کنیم.

همچنین به ویژگی ها و کارایی این دسته از مخازن در صنایع کشاورزی ، دامپروری و مصارف مسکونی بپردازیم.

مزایا و معایب این دسته از محصولات را نیز برای شما بازگو نماییم.

و اطلاعات کامل و ویژه به شما عزیزان درباره این دسته از محصولات بدهیم.

پس اگر قصد خرید تانکر آب پلاستیکی را د ارید این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

مخزن آب افقی پلی اتیلن

مخازن آب افقی یا همان مخازن آب خوابیده  به مخازنی گفته میشود که طول آنها نسبت به ارتفاع و عرض مخزن دارای عدد بیشتری باشد از همین رو به این مخازن مخازن افقی گفته میشود .

معمولا از مخازن افقی برای ذیخره آب و دیگر سیالات استفاده میگردد و بهترین گزینه برای فضاهایی میباشد که دارای ارتفاع کمتری هستند و لی از لحاظ طولی مشکل یا کمبود فضایی ندارند.

همچنین این مخازن به دلیل اینکه دارای طول بیشتری هستند گزینه مناسبی برای پشت بام ها و سقف ها میباشند زیرا به دلیل اینکه دارای طول بیشتری هستند فشار و وزن مخزن وسیال داخل مخزن را بر روی زمین یا سقف پخش میکنند.

این مخازن در ظرفیت های متفاوتی تولید میشود و معمولا برای ذخیره آب آشامیدنی و آب مصرفی از آن استفاده میگردد همچنین در صنایع از این مخازن علاوه بر ذخیره آب برای ذخیره سیالات صنعتی نظیر الکا و اتانول و دیگر مایعات صنعتی نیز استفاده میگردد.

مخازن افقی یا همان خوابیده در لایه های متفاوتی تولید میشوند ولی محبوبترین آنها مخازن سه لایه و تک لایه میباشند از مخازن تک لایه برای ذخیره مایعات صنعتی استفاده میگردد و از مخازن سه لایه به دلیل دارا بودن لایه UV برای نگهداری مایعات خوراکی استفاده میگردد.

جهت خرید ،مشاوره و استعلام قیمت از طریق راه های ارتباطی با ما در ساعات کاری تماس بگیرید.

مخزن پلی اتیلن افقی
جهت مشاهده مخازن آب پلی اتیلن افقی روی تصویر کلیک نمایید

مخزن آب عمودی پلی اتیلن

مخزن آب عمودی پلی اتیلن یا همان مخزن ایستاده ، مخازنی هستند که برای ذخیره سیالات از انها استفاده میگردد این مخازن در ظرفیت های گوناگون و اندازه های متفاوت ساخته و تولید میشوند و بهترین گزینه برای نگهداری مایعات خوراکی میباشند.

مخازن عمودی در ظرفیت های متفاوت از 100 لیتر الی 30 هزار لیتر قابل تولید و عرضه میباشند.از این مخازن برای ذخیره آب آشامیدنی ، آب مصرفی ، مایعات خوراکی و مایعات صنعتی استفاده میگردد.

اندازه های مخازن ایستاده یا همان عمودی متفاوت میباشد و بر اساس ظرفیت مخازن منغیر هستند این مخازن امروزه در اکثر صنایع و منازل مسکونی مورد استفاده قرار میگیرند.

اگر محل قرار گیری مخزن دارای محدودیت در طول و عرض میباشد و از نظر ارتفاع مشکلی ندارید مخازن عمودی یا ایستاده بهترین گزینه برای شما عزیزان میباشد زیرا این مخازن به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که به راحتی در این فضاها قرار بگیرن.

مخازن عمودی نسبت به سایر مخازن پلیمری قیمت مناسبتری دارند همچنین عمر بالاتری نیز دارا میباشند به همین دلیل میتوان گفت که محبوبترین و پرمصرفترین مخازن پلی اتیلن در بین دسته های مختلف این مخازن میباشند.

این مخازن نیز در لایه های متفاوت تولید و عرضه میشوند و محبوبترین  آنها مخازن تک لایه و مخازن سه لایه میباشد کخ از مخازن تک لایه برای ذخیره مایعات صنعتی و از مخازن سه لایه برای ذخیره مایعات خوراکی استفاده میشود.

جهت خرید ، مشاوره و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید . 

مخزن پلی اتیلن عمودی
جهت مشاهده مخازن آب پلی اتیلن عمودی روی تصویر کلیک نمایید

مخزن آب پلی اتیلن زیر پله

مخازن زیرپله بهترین گزینه برای استفاده بهینه از فضای پرت طیرپله ها میباشد از همین رو این مخازن تولید و ساخته میشوند تا بتوان از این فضای پرت استفاده لازم را داشته باشیم.

مخازن زیر پله در ظرفیت های خاص تولید و ساخته میشوند.این ظرفیت ها عبارت هستند از  500 لیتری ، 800 لیتری ، هزار لیتری و 1500 لیتری 

قیمت این مخازن با توجه به ظرفیت مخازن متفاوت میباشد علاوه برا ظرفیت عواملی نظیر ضخامت مخزن ، مواد پلیمری استفاده شده در ساخت مخزن و نوع مخزن نیز در قیمت مخازن زیرپله تاثیر گذار میباشند.

این مخازن معمولا به دلیل اینکه برای ذخیره آب آشامیدنی در ساختمان ها استفاده میشود بصورت سه لایه تولید و مورد استفاده قرار میگیرد اما مخازن تک لایه زیرپله نیز در بازار موجود میباشد ولی با توجه به تفاوت اندک قیمتی بین مخازن تک لایه و سه لایه پیشنهاد ما به شما استفاده از مخازن سه لایه جهت ذخیره آب آشامیدنی میباشد.

مخازن زیرپله همانطور که در عکس مشاهده میکنید دارای یک شیب متناسب با زیرپله ها و رمپ های ساختمان میباشد تا به راحتی مخزن در قسمت زیرپله ها قرار بگیرد.

این مخازن بصورت استاندارد ساخته میشوند از این رو اندازه های آنها یکسان میباشد .

جهت خرید ، مشاوره و استعلام قیمت مخزن پلی اتیلن زیرپله با ما تماس بگیرید.

مخزن پلی اتیلن زیرپله
جهت مشاهده مخازن آب پلی اتیلن زیرپله روی تصویر کلیک نمایید

مخزن آب پلی اتیلن مکعبی ( کتابی )

مخازن مکعبی پلی اتیلن به مخازنی گفته میشود که عمدتا دارای شکل مکعب ، مستطیل و چهارگوش هستند همچنین نام دیگر این مخازن ، مخازن کتابی نیز میباشد

از این مخازن برای ذخیره آب و مایعات صنعتی استفاده میشود و امروزه کاربرد زیادی در منازل مسکونی و محیط های صنعتی  دارند

این مخازن نسبت به مخازن عمودی و افقی قیمت بالاتری دارند و دلیل قیمت بیشتر آنها  وزن بیشتر آنها میباشد که به همین دلیل قیمت بالاتری نسبت به سایر مخازن پلیمری دارند.

مخازن مکعبی نسبت به مخازن افقی ارتفاع کمتری دارند از این رو مناسب فضاهایی هستند که دارای محدودیت بیشتری در ارتفاع میباشند.

همچنین این مخازن مانند مخازن زیرپله در ظرفیت های خاصی تولید میشوند.زیرا برای ظرفیت های بالا امکان تولید این مخازن نمیباشد چون باعث به اصطلاح شکم دادن و دفرمه شدن مخزن بر اثر فشار مایعات داخل به دیواره های مخزن میگردد

لذا پیشنهاد ما این است که اگر نیاز به خرید یک مخزن مکعبی دارید ترجیحا از مخازن گالوانیزه استفاده نمایید.زیرا در مخازن گالوانیزه مکعبی از طریق مهارکشی داخل مخزن از شکم دادن مخزن جلوگیری میکنند اما در مخازن پلیمری این کار امکانپذیر نمیباشد.

این مخازن نیز در لایه های متفاوت تولید میگردد و معمولا برای ذخیره آب از مخازن سه لایه و برای ذخیره مایعات صنعتی از مخازن تک لایه استفاده میشود.

جهت خرید ، مشاوره و استعلام قیمت مخازن مکعبی پلیمری با ما تماس بگیرید.

مخزن پلی اتیلن مکعبی
جهت مشاهده مخازن آب پلی اتیلن مکعبی روی تصویر کلیک نمایید

وان پلی اتیلن

در این بخش میخواهیم در رابطه با انواع وان پلی اتیلن صحبت کنیم و ویژگی این محصول را به همراه کارای آن بصورت مختصر توضیح دهیم.

وان های پلیمری معمولا در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار میگیرند از این وان ها برای پرورش آبزیان نظیر ماهی ، پرورش گیاهان زینتی ، دامپروری ، ریخته گری ها و آبکاری ها و … مورد استفاده بسیار قرار میگیرند.

وان های پلیمری دارای تنوع بسیار زیادی میباشند از ظرفیت های 20 لیتر الی 5 هزار لیتر نیز قابل تولید و عرضه هستند.همچنین امکان ساخت آنها بصورت سفارشی در اندازه و ابعاد های مختلف نیز امکانپذیر میباشد.

همچنین علاوه بر تنوع در ظرفیت دارای تنوع بسیار بالایی در اندازه نیز میباشند.نکته مورد اهمیت در مورد وان های پلیمری این میباشد که امکان تولید آنها در ظرفیت های بالا امکانپذیر نمیباشد همچنین این وان ها دارای ارتفاع کمی میباشند.

وان ها از لحاظ شکل نیز در اشکال مختلفی قابل تولید هستند.این وان در اشکال گرد ، مکعبی ، مستطیلی ، بیضی ، شش ضلعی و حتی وان های حمام نیز قابل تولید و عرضه میباشند.

وان های پلیمری بصورت تک لایه ساخته میشوند زیرا از این وان بیشتر در صنایع استفاده میگردد و عملا سه لایه بودن آنها تاثیری بر روی کیفیت آب ندارد زیرا نداشتن سقف باعث عبور نور در هر صورت میگردد.

جهت خرید ، مشاوره و استعلام قیمت در ساعات کاری با ما در تماس باشید.

وان پلی اتیلن
جهت مشاهده وان های پلی اتیلن روی تصویر کلیک نمایید

مخزن مخروطی پلی اتیلن ( مخزن قیفی )

در این بخش میخواهیم در رابطه با انواع مخازن قیفی یا همان مخزن پلی اتیلن مخروطی با شما عزیزان صحبت کنیم پس اگر قصد خرید یک مخزن قیفی پلاستیکی را دارید این قسمت را حتما بخوانید.

در ابتدا به معرفی این محصول خواهیم پرداخت مخازن قیفی دارای یک مخروط در انتهای خود میباشند که این مخروط برای خروج راحت تر مایعات غلیظ تر در مخرن تعبیه شده است همچنین برای خروج جامدات  نیر مناسب میباشد.

این مخازن نسبت به سایر مخازن پلی اتیلن از نظر قیمت مقداری متفاوت تر است و آن هم به دلیل وزن این محصول میباشد.زیرا در زمان ساخت این محصول نسبت به سایر مخازن پلیمری مواد بیشتری در ساخت آن استفاده میگردد.

این محصول در ظرفیت های متفاوتی تولید میگردد ولی همانند مخازن افقی و عمودی دارای ظرفیت های متنوع نمیباشد .

مخازن قیفی یا همان مخروطی در ظرفیت های 100 لیتر ، 200 لیتر ، 500 لینر ، 1000 لیتر ، 2000 لیتر ، 3000 لیتر ، 5000 لیتر و 10000 لیتر تولید و عرضه میگردند.

قیمت مخازن قیفی متناسب با جنس و موادی که در ساخت آن استفاده میگردد تعیین میگردد و تفاوت قیمت ها به دلیل متفاوت بودن جنس آنها میباشد.

این مخازن برای قرار گرفتم بر روی زمین نیاز به پایه جداگانه دارند.که باید متناسب با مخزن ساخته و تولید شود که این امر نیز در تانکر سازی فراهانی با توجه به سفارش مشتری قابل انجام میباشد.

مخزن قیفی پلی اتیلن
جهت مشاهده مخازن قیفی بر روی تصویر کلیک کنید

مخزن آب پلی اتیلن آسانرو ( اسلیم )

در این بخش نوبت به مخزن آب پلی اتیلن آسانرو میرسد این مخزن که نام دیگر آن نیز مخازن پلیمری اسلیم نیز میباشد یکی از مخازن پرفروش و محبوب در بین مخازن پلیمری میباشد که با توجه به شرایط درب ورودی های ساختمان که دارای عرض کمتری هستند تولید گردیده است.

این نوع مخزن پلیمری که با نام آسانرو شناخته میشود دارای عرض کمی میباشد که همین ام موجب گردیده این مخازن در زمان حمل و جابجایی به راحتی از درب های 90 سانتی متر و یک متر عبور کند .

البته باید توجه داشته باشید که به دلیل آناتومی و شکل ظاهری این مخازن امکان ساخت این مخازن در هر اندازه و ظرفیتی نمیباشد و فقط در ظرفیت های خاصی تولید میگردد.

ظرفیت مخازن آسانرو به ترتیب عبارت است از : مخزن 500 لیتری آسانرو ، مخزن 1000 لیتری آسانرو ، مخزن 1500 لیتری آسانرو و مخزن 2000 لیتری آسانرو

این مخازن دارای شکل ظاهری متفاوتی نسبت به مخازن دیگر میباشد و بصورت عمودی تولید میشوند البته این مخازن به دوشکل مخازن آسانرو گرد و مخازن آسانرو کتابی ساخته و تولید میشوند.

جهت خرید مشاوره و استعلام قیمت مخازن آسانرو با ما در ساعات کاری در تماس باشید.

مخزن پلی اتیلن آسانرو
جهت مشاهده مخازن آب پلی اتیلن آسانرو روی تصویر کلیک نمایید

انواع تانکر آب پی اتیلن

تفاوت تانکر آب سه لایه و تک لایه

در ابتدا به توضیح مختصری در رابطه با تفاوت تانکر های سه لایه و تک لایه میپردازیم .

مخازن تک لایه از یک لایه شفاف پلیمری ساخته شده اند با این صورت که نور آفتاب به راحتی از آن عبور میکند و همچنین مواد داخل مخزن از بیرون کاملا مشخص میباشد.

مخازن تک لایه مناسب برای موادهای صنعتی و سوختی میباشد و گزینه مناسبی برای نگهداری آب نیستند.

اما مخازن سه لایه به دلیل داشتن لایه UV ( لایه مشکی رنگ ) مانع نفوذ نور به داخل مخزن میشوند که همین امر موجب میگردد تا باکتری ها و خزه های داخل آب نتوانند رشد کنند.

به همین دلیل به مخازن سه لایه مخازن آنتی باکتریال و ضد جلبک نیز گفته میشود.

پس نتیجه میگیریم بهترین گزینه برای نگهداری آب آشامیدنی استفاده از مخازن سه لایه میباشد.

اشکال تانکر آب پلاستیکی

تانکر های پلاستیکی در اشکال مختلف متناسب با فضای مورد نیاز مصرف کنندگان طراحی و تولید میشود.

معمولا این مخازن در اشکال افقی ( خوابیده ) ، عمودی (ایستاده) ، زیرپله ، آسانرو ، اسلیم ، بیضی ، مکعبی عمودی ، مکعبی افقی ، مخروطی یا همان قیفی تولید و عرضه میشوند.

مصرف کنندگان گرامی باید با توجه به فضای قرار گیری مخزن و مقایسه با ابعاد و اندازه مخازن ،باید تانکر آب مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

مخزن آب سه لایه

نحوه ساخت مخزن آب پلی اتیلن

  شاید بتوان گفت ایرانیان از پیشکسوتان فن قالب گیری دورانی یا روتیشنال مولدینگ در بیش از ۴۰۰۰ سال پیش بودند. امروزه از صنعت قالب گیری دورانی یا چرخشی یا همان روتیشنال مولدینگ برای تولید محصولاتی تو خالی مانند انواع مخازن پلی اتیلنی استفاده می کنند. قالب هایی که توسط آهنگری و یا ریخته گری تولید شده و در داخل کوره ، همزمان حول دو محور عمود برهم می چرخانند تا کم کم پودر پلی اتیلن در برخورد با سطح داغ قالب ذوب و خمیری شکل شده تا کم کم سطح داخلی قالب را بپوشاند و عملا لایه های پلی اتیلنی پس از سرد شدن ، شکل قالب را به خود می گیرد. از اولین روش های قالب گیری دورانی با قدمت ۴۰۰۰ سال یا بیشتر ریشه در ایران دارد. در این روش مواد اولیه را خمیری شکل می کردند و بر روی فقط یک محور می چرخاندند . قالب به صورت طرحی در ذهن استادکار بود و مستقیما توسط او روی ماده خمیری شکل پیاده می شد. او میلیمتر به میلیمتر از پایین به بالا و گاهی بر عکس به کمک دستها خمیر رُس یا همان توده گِل رُس چرخان را شکل می داد و مانند امروز یک حجم توخالی درست می کرد. سپس داخل کوره پخته می شد. عمده ترین محصول هم مخزن آب و مایعات یا همان کوزه بود و به همین خاطر این محصول استراتژیک نام این حرفه ، کوزه گری شد. امروز ما در ساخت مخازن پلی اتیلن چند لایه ، کم و بیش همین کار را ولی در ابعاد صنعتی انجام می دهیم. ما هم پودری را خمیری شکل کرده و حین چرخاندن به شکل قالبی که در ذهن داشتیم و قبلا ساخته ایم در می آوریم. ماده اولیه ما هم مانند گل رُس از زمین ولی از عمقی به مراتب بیشتر استخراج می شود.

چه آزمون هایی بر روی مخازن پلی اتیلن پیش از تحویل به مشتریان گرفته می شود؟

تمامی محصولات موجود در فروشگاه ما بر اساس استانداردهای تدوین شده جهانی مانند استاندارد انجمن آمریکایی مواد (ASTM) و استاندارد استرالیا نیوزلند (AS/NZ) کنترل می شود. اصلی ترین آزمون هایی که در مراحل تولید مخزن پلی اتیلن و دیگر محصولات پلی اتیلنی توسط تولید کنندگان انجام می شود شامل موارد؛ آزمون تست ضخامت مخازن پلی اتیلن _ آزمون تست ضربه مخازن پلی اتیلن _ بازدید ظاهری مخازن پلی اتیلن می باشد.

نکات مهم در زمان خرید تانکر آب پلاستیکی

در این بخش میخواهیم در رابطه با نکاتی صحبت کنیم که در زمان خرید مخازن پلی اتیلن باید به آن توجه داشته باشید.

اولین نکته این میباشد که بدانیم از چه مخزنی برای نگهداری چه موادی استفاده کنیم !

از مخازن سه لایه برای نگهداری آّ آشامیدنی استفاده باید کرد و سایر مواد ها از مخازن تک لایه

برخی از مواد های اسیدی نیز باید از مخازن تک لایه با افزایش وزن استفاده کرد.

حتما به فروشنده در رابطه با موادی که میخواهید در مخزن نگهداری کنید اطلاعات کامل بدهید.

 

قیمت مخزن آب پلاستیکی

قیمت این دسته از مخازن به عوامل بسیاری بستگی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

اولین و مهمترین عامل را میتوان نوع مواد پلیمری استفاده شده در مخازن بیان کرد.

دومین عامل را نیز میتوان وزن محصول بیان کرد .

همچنین تعداد پایه ها شکل ظاهری مخازن و نوع فرآیند ساخت نیز در قیمت این مخازن تاثیرگذار میباشد.

برای اینکه بهترین مخازن را خریداری نمایید در ابتدا حتما از شرکت های معتبر نظیر شرکت مجتمع پلاستیک طبرستان اقدام به خرید نمایید.

زیرا این  شرکت از برند های قدیمی بازار بوده و در حال حاضر با کیفیت ترین مخازن حال حاضر در ایران را تولید مینماید.

مخزن آب طبرستان

ظرفیت مخزن آب پلی اتیلن

ایتدا برای محاسبه ظرفیت مخازن باید نوع کاربری مخزن را مشخص نمایید.

منظور از نوع کاربری مخزن یعنی از مخزن برای مصارف صنعتی مثل ذخیره آب دستگاه های تراشکاری ، کشاورزی  مثل آبیاری قطره ای ، دامپروری مثل حوضچه های پرورش ماهیی یا مصارف خانگی مثل منبع آب ساختمان را مشخص نمایید.تا متناسب با نوع کاربری مخزن اقدام به خرید ظرفیت مناسب نمایید.

امروزه مخازن پلیمری کاربرد زیادی در مصارف خانگی دارند.برای محاسبه ظرفیت مورد نیاز برای هر واحد ساختمانی باید 250 لیتر در نظر گرفته شود.

بطور مثال برای یک ساختمان 10 واحدی باید از یک مخزن 2500 لیتری یا 3000 لیتری استفاده نمود.

 

ظرفیت مخزن آب

جهت ورود به فروشگاه مخازن پلی اتیلن مجتمع پلاستیک طبرستان بر روی دکمه زیر کلیک نمایید

راه های ارتباطی با تانکر سازی فراهانی

شما سروران گرامی جهت خرید ، مشاوره و استعلام قیمت انواع مخازن فلزی ، مخازن آب پلی اتیلن و سیلوی سیمان میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ساعات کاری در تماس باشید.

09124251334 فراهانی

02133856545 دفتر فروش

محصولات تولیدی تانکر سازی فراهانی ( نوین صنعت )

جهت مشاهده توضیحات و نمونه کارها بر روی محصول موردنظر خود کلیک نمایید